O nadácií

O nás

Nadácia Tunegu, Púčika a Tesára už od roku 1992 organizuje na Slovensku školenia, semináre a konferencie na rôzne témy, ktorých spoločnou črtou je budovanie a posilňovanie demokracie v duchu kresťanských a morálnych hodnôt. Len minulý rok sme účastníkom priniesli vyše 20 podujatí na ktorých sa zúčastnilo spolu viac ako 800 ľudí zo všetkých kútov Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Svoj názov nesie po Antonovi Tunegovi, Albertovi Púčikovi a Eduardovi Tesárovi mladých, ktorí obetovali svoj život v boji za demokraciu. Viac si o fungovaní a živote nadácie môžete prečítať tu:

Našou cieľovou skupinou sú predstavitelia verejnej správy a samospráv na všetkých úrovniach. Organizujeme tréningové semináre pre mladých lídrov, zástupcov verejných funkcii ale aj seniorov.

Podujatia sú zamerané na rozvoj osobných a prezentačných zručností, schopnosť komunikovať a presadiť sa vo verejnom živote v kontexte morálnych a kresťanských hodnôt. Sme pokračovateľom myšlienok zjednotiteľov Európy – Roberta SchumanaKonrada Adenauera.

Spolupracujeme so slovenskými, ale aj zahraničnými lektormi a partnerskými organizáciami. Medzi naše najväčšie úspechy patrí Euro-konferencia o budúcnosti eura a eurozóny, na ktorej sa zúčastnili v roku 2011 predstavitelia troch najvýznamnejších koaličných strán, KDH, Most-Híd a SKDÚ-DS, desiatky diplomatov, odborníkov i novinárov.

 

Ján Figeľ

predseda správnej rady NTPT

Web: www.janfigel.eu